PIERWSZA WIZYTA

Rehabilitacja

spine0W trakcie pierwszej wizyty zapoznajemy się z dokumentacją choroby, przeprowadzamy szczegółowe badanie, testy i wywiad z Pacjentem, aby precyzyjnie określić przyczynę jego dolegliwości. Na tej podstawie stawiamy diagnozę i ustalamy plan postępowań, ściśle i indywidualnie dostosowany do potrzeb Pacjenta.

Tak dobrana terapia daje wymierne efekty w postaci poprawy stanu zdrowia naszych Pacjentów, którzy w krótkim czasie powracają do aktywnego trybu życia.

Fizjoterapia oparta o wyniki badań i szczegółowy wywiad skutkuje odpowiednio zaplanowanym leczeniem rehabilitacyjnym, więc jeśli posiadają państwo USG, wyniki badań, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisy ze szpitala, zdjęcia RTG, CT, MR prosimy zabrać je na wizytę.

Pacjenci powinni przynieś ze sobą wygodny strój i niekrępująca bieliznę.

Nie wymagamy skierowania od lekarza.


Na kompleksową, indywidualną sesję terapeutyczną składa się:

  • szczegółowe badanie i wywiad
  • masaż leczniczy
  • terapia manualna
  • kinezyterapia, ćwiczenia lecznicze
  • fizykoterapia
  • wyciąg szyjny lub lędźwiowy kręgosłupa

Sesja terapeutyczna trwa zazwyczaj 30-80 minut w zależności od potrzeb i tolerancji pacjenta. Terapia prowadzona jest indywidualnie z pacjentem. Ilość wizyt potrzebnych do zlikwidowania dolegliwości jest sprawą indywidualną i zależy od rodzaju oraz stopnia złożoności dysfunkcji. Po każdej terapii dostają Państwo od nas zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać w domu, gdyż systematyczna praca ze strony pacjenta w zakresie autoterapii jest niezwykle istotna.